Bina Güçlendirmeleri

Hisar İnşaat tarafından yapılan bina yapı güçlendirme çalışmaları çok sayıda teknik ve ekipman ile yapılmaktadır. Bu konuda çalışmalarımıza başlamadan önce alanında uzman bir teknik ekibimizle binalarınızın en kuvvetli hale getirerek sizlere hizmet etmekteyiz.

Firmamız bu işlemleri yaparken öncelikle ilk hedefimiz yapının deprem karşısında güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlamaktır. Çünkü her yapının deprem karşısında gösterdiği titreşim hareketi farklıdır. Bu farklı titreşim hareketlerine göre en doğru kuvvetlendirme tekniğinin tespit edilmesi ve uygulamaya geçilmesi gerekmektedir.

İnşaat mühendisliği ana bilim dalı olarak yapılarda statik tasarlama yapılırken öncelikle beklenen yapının deprem karşısında kararlı hareket etmesinin sağlanmasıdır. Herhangi bir deprem anında bina nın ayakta kalması ilk tercih olmakla birlikte olası büyük şiddetli bir depremde de en az hasarla depremden çıkması istenmektedir.

Firma olarak bu konuda özellikle yeni yapılan yapılarda yapının statik açıdan en mükemmel koşullarda yapılması sağlanmakta. Ayrıca eski yapılarda kuvvetlendirme yöntemi uygulanırken eski tekniklerle yapılmış çok sayıda yapının güçlendirme tasarımında ayrıntılı incelemeler sonucunda karar alınmaktadır.